• ISBJÖRN of Sweden – mõeldes lastele!

  • Et lastel oleks väljas sama mugav, kui täiskasvanutel!

  • E-pood on avatud, tule ostma!

  • Tasuda saab pangaülekandega või PayPal-i kaudu.

  • Tooted saadame TASUTA SmartPosti pakiautomaati!

RECCO

RECCO®

RECCO® on kaheosaline süsteem, mis koosneb peegeldist ja detektorist. RECCO® peegeldi asub tänapäeval märkamatult sinu rõivastuses (kaaludes vähem, kui 4 grammi), see ei vaja mingeid patareisid ega sisselülitamist, RECCO®  on alati valmis.
RECCO® peegeldid ei hoia ära laviine, kuid võimaldavad päästerühmadel kindlaks määrata laviini alla mattunud isiku täpse asukoha.

RECCO® ajalugu algas 30. detsembril 1973 traagilise laviini-õnnetusega Rootsis Åre’is. RECCO® asutaja Magnus Granhed sõitis parajasti suusatõstukiga, kui ta kuulis tohutut müra – laviin mattis hetkega enda alla Svartbergeti järsud nõlvad.
Tulemuseks oli kaos. Keegi ei teadnud, kui palju inimesi või kes olid oma teelt pühitud. “Me hakkasime kohe otsima oma suuskadel,” meenutab Magnus. Hiljem saabusid sondid ja laviinipäästekoerad, noil päevil oli see ainus pakutav abi.

Granhed oli just lõpetanud magistrikraadi ja pöördus Stockholmi Kuningliku Tehnoloogiainstituudi professor Bengt Enanderi poole.
Pärast kahte aastat oli meeskonna töö tulemuseks RECCO® süsteemi alus.

Esialgu suutis peegeldi saata signaali 5 meetri kaugusele, kuid täna haldab RECCO® süsteem rohkem kui 200 meetrit.

1983. aastal esitles RECCO®  esimest kaubanduslikku detektorit. See kaalus 16 kg, samas kui tänapäeva mudel kaalub vähem kui üks kilogramm.

Vaatamata RECCO® varajasele edule toimus suur areng alles 1990-tel, kui algas mobiiltelefonide võidukäik ja nõudlus väiksemate ja odavamate komponentide järele. Nende täiustuste tulemusena saadi ka palju väiksemad ja kergemad detektorid, mis on päästjatel hõlpsam käsitseda.

Praeguseks on üle 700 suusakeskuse ja päästemeeskonna üle maailma ühinenud RECCO Süsteemiga, neist ligi 500 asuvad Euroopas.

error: Content is protected!